НОВИНИ >> 09.06.2021

БЛИСКАВКА УРАЗИЛА ДІВЧИНУ ПІД ЧАС РОЗМОВИ ПО МОБІЛЬНОМУ ТЕЛЕФОНУ

        У колишньому Ємільчинському районі в результаті удару блискавки постраждала дівчина, 2006 року народження.
        Прикрий інцидент трапився у вівторок, 8 червня, в с. Малий Кривотин. Блискавиця уразила дівчину в хаті під час розмови по мобільному телефону. Постраждалу госпіталізовано до реанімаційного відділення центральної лікарні. Наразі вона знаходиться в травматологічному відділенні лікувального закладу. Стан її здоров'я середнього ступеня важкості.
        До речі, це вже другий випадок, який стався цьогоріч. Від удару блискавки постраждав 42-річний мешканець Житомирського району.
        Управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації нагадує правила, яких слiд дотримуватися під час грози.
        Перш за все вимкнiть свiй мобiльний телефон. Не можна не лише розмовляти по мобiльному, а й тримати його увiмкненим.
        Перебуваючи у приміщенні, зачиніть всі квартирки, вікна, бо протяги можуть "спровокувати" блискавку.
        Якщо ви перебуваєте на вулиці, сховайтеся в магазин чи, на крайній випадок, перечекайте грозу під навісом біля стін будівель.
        Під час грози не бігайте і не плавайте, зупиняйтесь, якщо ви їдете на велосипеді чи мотоциклі.
        Якщо ж негода застала в полi, слiд знайти заглиблення (яму), присісти, злегка нагнувши голову. Не потрібно ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Не лягайте! І навіть не спирайтеся об землю руками - що більше з нею точок дотику, то більше шансів ураження електричним зарядом.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління