НОВИНИ >> 21.01.2014

ПОРАДИ ДО ЧАСУ

        В опалювальний сезон зростає ймовірність виникнення надзвичайних подій та нещасних випадків, пов'язаних з порушенням правил користування пічним опаленням. Варто зазначити, що багато господарів не звертає увагу на власну безпеку: несправний димохід, не щільно прилягає засувка, відсутній металевий лист перед піччю, на небезпечній відстані від печі розміщені легкозаймисті речі тощо. Незважаючи на такі, начебто, дрібниці, люди ризикують не тільки залишитись без житла, але й втратити власне життя.
        Як же запобігти цьому лиховi, як зробити прилади опалення не джерелом пожежi та загибелі людей, а джерелом тепла, що забезпечує нормальну життєдiяльнiсть людини? Передусім треба пам’ятати, що під час експлуатації пічного опалення забороняється залишати печі без нагляду дорослих або доручати нагляд за ними дітям. Не користуватися печами, якi мають тріщини. Сушити й складати на печах одяг, дрова, iншi горючi предмети та матерiали. Застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті речовини.
        Слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені; золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.
        Тож ні на хвилину не слід забувати про правила безпеки під час експлуатації пічного опалення, особливо зараз, коли виникає необхідність обігрівати оселі.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст департаменту