НОВИНИ >> 27.01.2015

ПІДСУМКИ РОБОТИ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ДЕПАРТАМЕНТУ ПІДВЕДЕНІ,
ОСНОВНІ ЗАХОДИ НА 2015 РІК ВИЗНАЧЕНІ

        Протягом трьох останніх років департамент цивільного захисту населення облдержадміністрації очолює Острожинський Юрій Валентинович. Упродовж цих років основні зусилля були зосереджені на виконання завдань, визначених Конституцією України, Кодексом цивільного захисту України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації та голови обласної ради.
        З метою забезпечення захисту населення і територій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, гарантованого рівня безпеки особистості, екологічно та техногенно-безпечних умов життєдіяльності в області за участю керівництва ДСНС України проведено командно-штабне навчання з працівниками органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми цивільного захисту з повним розгортанням і проведенням тактичних навчань зведених загонів з ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків. За результатами їх проведення Житомирщина отримала оцінку «добре», що свідчить про готовність області до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.
        Крім того, проводились спільні штабні тренування органів управління цивільного захисту області, командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту райдержадміністрацій, міськвиконкомів. До їх участі залучались обласні управління, департаменти облдержадміністрації, установи, організації, спеціалізовані служби цивільного захисту міст і районів.
        За останні три роки значно покращилися організаційно-практичні заходи щодо поліпшення оперативно-чергової служби.
        Планові перевірки територіальної системи централізованого оповіщення області свідчать про її готовність до використання за призначенням. Варто також зазначити, що борг перед підрозділами ПАТ “Укртелеком” за експлуатаційно-технічне обслуговування системи оповіщення станом на 01.01.2012 складав 789,3 тис. грн. Після проведення заходів по зменшенню кредиторської заборгованості, станом на 01.01.2015 року заборгованість перед підрозділами ПАТ “Укртелеком” за експлуатаційно-технічне обслуговування системи оповіщення складає 95,1 тис. грн.
        Департаментом проводиться організаційне, інформаційне забезпечення роботи обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Постійно координується діяльність та надається методична допомога місцевим комісіям з питань ТЕБ та НС. Налагоджено взаємодію між управліннями, департаментами облдержадміністрації та підприємствами, організаціями області для підготовки матеріалів засідань обласної та Державної комісій з питань ТЕБ та НС. Ведеться постійний контроль виконання рішень Державної та обласної комісій.
        На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року № 841 "Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" в містах та районах області відпрацьовано плани та розпорядчі документи з питань евакуації.
        Незважаючи на обмежене фінансування, продовжується робота щодо створення і підтримання існуючих регіонального та місцевих матеріальних резервів.
        Проведено певну роботу щодо накопичення і підтримання у постійній готовності засобів індивідуального захисту, а також приладів дозиметричного і хімічного контролю та розвідки.
        Щорічно проводиться класифікація з хімічної небезпеки об'єктів і адміністративно-територіальних одиниць області.
        Здійснюється супровід виконання обласної комплексної Програми створення страхового фонду документації області на період 2011-2015 років.
        Проводилися певні заходи й по вирішенню питань, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На департамент було покладено функції по забезпеченню виконання трьох бюджетних програм: забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, радіологічний захист населення та комплексне медико-санітарне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Досвід роботи департаменту по вирішенню цих питань вивчався Рахунковою палатою України.
        Упродовж цих років проводилась робота щодо розгляду звернень громадян. За відповідний період до департаменту надійшло 1тис. 200 письмових звернень. На особистому прийомі прийнято більше 800 осіб.
        І головний висновок, це те, що Житомирщині вдалося уникнути соціальних потрясінь, серйозних надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зберегти злагоду й порозуміння, відшукати оптимальні варіанти співпраці і з управлінням ДСНС України в області, і з громадськістю.
        Підсумки роботи структурних підрозділів департаменту підведені, основні заходи на 2015 рік визначені, відповідно до планів роботи, поставлених завдань та доручень.

       Департамент цивільного захисту
населення облдержадміністрації