НОВИНИ >> 26.01.2022

НАБРАВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ СПРОТИВ

        З 1 січня в Україні набув чинності закон «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.
        Національний спротив - комплекс заходів, які організовуються та здійснюються з метою сприяння обороні України шляхом максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити збройну агресію проти України.
        Законом визначено, що організація та виконання завдань територіальної оборони належить Силам територіальної оборони як складовій Збройних сил України, а безпосереднє керівництво територіальною обороною здійснюється головнокомандувачем ЗСУ через командувача Сил територіальної оборони ЗСУ.
        Відповідно до положень закону в області утворена військова частина А7043 (бригада територіальної оборони) і окремі батальйони в новостворених районах та в обласному центрі.
        Визначені місця постійного розміщення бригади та батальйонів ТрО, де разі проводяться заходи із розміщення особового складу, озброєння, техніки та майна.
        Розпорядженнями голови облдержадміністрації затверджено новий складу ради оборони Житомирської області та утворено штаб зони територіальної оборони.
        Також в області діє Програма надання матеріально-технічної допомоги Житомирському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки на 2021-2023 роки, якою передбачено фінансування заходів із територіальної оборони, проведення тренувань, навчань, зборів з особовим складом військової частини (підрозділів) територіальної оборони Житомирської області.