НОВИНИ >> 29.12.2015

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ НА 2016 РІК ВИЗНАЧЕНІ

        Підведено підсумки роботи колективу у 2015 році та визначено основні завдання на 2016 рік на нараді, яку провів т.в.о. начальника управління С.В. Безносюк.
        Зокрема йшлося про те, що основні зусилля працівників управління були зосереджені на виконання завдань, визначених Кодексом цивільного захисту України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації, голови обласної ради. Звернуто увагу присутніх на те, що у листопаді цього року Державною службою України з надзвичайних ситуацій проведено комплексну перевірку стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, техногенної та природної безпеки в області. Проведена комісійна перевірка підтвердила спроможність органів управління та сил територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області вирішувати завдання за призначенням.
        Відповідно до плану основних заходів цивільного захисту на 2015 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року № 476-р та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25.12.2014 № 391 ”Про основні завдання цивільного захисту області на 2015 рік” проводились планові перевірки територіальної системи централізованого оповіщення області, які свідчать про її готовність до використання за призначенням.
        Крім того, проводились спільні штабні тренування органів управління цивільного захисту області, командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту райдержадміністрацій, міськвиконкомів. До їх участі залучались обласні управління, управління облдержадміністрації, установи, організації, спеціалізовані служби цивільного захисту міст і районів.
        Управлінням проводиться організаційне, інформаційне забезпечення роботи обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Постійно координується діяльність та надається методична допомога місцевим комісіям з питань ТЕБ та НС. Налагоджено взаємодію між управліннями облдержадміністрації та підприємствами, організаціями області для підготовки матеріалів засідань обласної та Державної комісій з питань ТЕБ та НС. Ведеться постійний контроль виконання рішень Державної та обласної комісій.
        На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року № 841 "Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" в містах та районах області відпрацьовано плани та розпорядчі документи з питань евакуації.
        Продовжується робота щодо створення і підтримання існуючих регіонального та місцевих матеріальних резервів.
        Проведено певну роботу щодо накопичення і підтримання у постійній готовності засобів індивідуального захисту, а також приладів дозиметричного і хімічного контролю та розвідки.
        Здійснювався супровід виконання обласної комплексної Програми створення страхового фонду документації області на період 2011-2015 років.
        Організація заходів щодо проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту здійснювалась у відповідності до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1473-р і Методичних рекомендацій щодо проведення технічної інвентаризації захисних споруд, затверджених наказом МНС України від 10.06.2009 № 390.
        Всього технічній інвентаризації підлягає 1180 захисних споруд цивільного захисту (127 сховищ та 1053 протирадіаційних укриттів).
        Тривало виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 10.11.2014 № 326 “Про підвищення кваліфікації у сфері ЦЗ керівного, командно-начальницького складу та інших фахівців у навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Житомирської області в 2015 році” щодо комплектування НМЦ слухачами.
        Завдання з підготовки населення до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру за вказаний період в основному виконані.
        З початку року в навчально-методичному центрі ЦЗ та безпеки життєдіяльності області пройшли навчання 1350 осіб, що складає 84 % від плану.
        Підготовлено 1153 особи керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією та здійсненням заходів з питань ЦЗ.
        Забезпечено функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських (селищних) радах. Загалом на території області створено 421 консультаційний пункт.
        І головний висновок, це те, що Житомирщині вдалося уникнути соціальних потрясінь, серйозних надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
        Підсумки роботи структурних підрозділів управління підведені, основні заходи на 2016 рік визначені, відповідно до планів роботи, поставлених завдань та доручень.

       Управління цивільного захисту
населення облдержадміністрації