НОВИНИ >> 05.10.2016

Поради до часу

ОБІГРІВАТИСЯ, А НЕ ГОРІТИ

        Як тільки перша осіння прохолода зазирнула у помешкання, люди затопили печі та почали діставати із схованок різні обігрівальні прилади. Проте, не слід забувати, що саме в цей період збільшується ймовірність виникнення пожеж через несправність пічного опалення, порушення правил експлуатації побутових електроприладів, використання саморобних обігрівачів. По причині порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів вже трапився прикрий випадок 1 жовтня у Житомирі – виникла пожежа в одній із квартир одноповерхового житлового будинку. Під час пожежі врятовано власника оселі 1961 року народження, якого доставлено до опікового відділення обласної лікарні.
        Одним із найпоширеніших серед жителів області способів обігрітися – запалити одночасно усі пальники газової плити та відчинити духову шафу. Невдовзі у квартирі й справді стане тепліше. Але громадяни навіть не підозрюють, що вдихають смертельно небезпечну отруту – чадний газ. Він не має ні кольору, ні запаху, відчути його неможливо. Достатньо 20-30 хвилин перебування в приміщенні з великою концентрацією чадного газу – і людина може померти.
        Тож у жодному разі не можна забувати про правила безпеки під час експлуатації печей, газових, електричних побутових приладів, тим більше залишати їх без нагляду.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління