НОВИНИ >> 10.02.2014

ТЕРОРИЗМ НЕ МАЄ ВИПРАВДАННЯ


        Тероризм, терористичні акти – ці слова все частіше ми чуємо по радіо, з екранів телевізорів, читаємо на сторінках газет. В одній країні викрали літак з пасажирами, в другій захопили заручників, у третій вибухнула потужна бомба…

        На превеликий жаль, сплеск терористичних актів став характерною рисою сучасного розвитку людства. Приміром, терористичний акт стався у болгарському місті Бургас 18 липня 2012 та був спрямований проти ізраїльських туристів. Серія терористичних актів сталася 27 квітня 2012 року і в центрі Дніпропетровська. Наприкінці минулого року терористичні акти сталися у Волгограді(Росія). Внаслідок цього у звичайних громадян виникає острах їздити в метро, тролейбусах, потягах, літати літаками, просто виходити на вулицю.
        Що ж таке тероризм? Згідно ст.1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» це – суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей.
        Як же має діяти людина у разі загрози скоєння терористичного акту? Варто звертати увагу на підозрілих людей, предмети та повідомляти про все підозріле співробітників правоохоронних органів. Ніколи не приймати від незнайомців пакети, сумки, не залишати свій багаж без нагляду. В разі виявлення підозрілих предметів, які можуть бути вибуховими пристроями в автотранспорті опитайте людей, які находяться поряд. Намагайтеся встановити чия це річ, негайно повідомте про знахідку водія. Якщо ж Ви виявили невідомий предмет в під'їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо він належить їм. Якщо власник не встановлений – негайно повідомте у ваш відділок міліції. В разі виявлення невідомого предмету в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію і охорону. Пам'ятайте, що для вибухового пристрою використовуються звичайні побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки, тому ні в якому разі не потрібно їх чіпати, пересувати та відкривати.
        Намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якомога далі від знахідки. Обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (Ви є важливим свідком).
        Випадково дізнавшись про підготовку теракту, негайно повідомте правоохоронні органи.
        І насамкінець, Будь-які прояви тероризму не мають виправдання, а подібні терористичні акти, внаслідок яких гинуть люди, за жодних умов не можуть бути засобом для досягнення будь-яких цілей.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст департаменту