НОВИНИ >> 10.02.2016

СТАН ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ЗАХИСНИХ СПОРУД РОЗГЛЯНУТО НА ЧЕРГОВОМУ ЗАСІДАННІ ОБЛАСНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕБ та НС

        Перший заступник голови облдержадміністрації Г.В. Дмитренко провів 10 лютого планове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розглядалися питання щодо попередження надзвичайних подій та проведення масово-роз’яснювальної роботи серед населення з дотримання вимог правил безпеки життєдіяльності, попередження пожеж, інших надзвичайних ситуацій, загибелі та травмування на них людей; про стан виконання комплексного плану заходів щодо збереження та розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту.
        Про реалізацію заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж та мінімізацію їх наслідків, ознайомив присутніх начальник відділу Державного нагляду та контролю управління ДСНС України в області О.І. Молодковець зазначивши, що спільно із органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, соціальними працівниками та працівниками органів внутрішніх справ упродовж минулого року проведено 473 пожежно-профілактичні відпрацювання населених пунктів області, де спостерігалося збільшення кількості пожеж або мали місце випадки загибелі та травмування людей на них. Найбільше відпрацьовано населених пунктів у Червоноармійському, Овруцькому та Малинському районах.
        Крім того, в усіх без винятку районах області проведено громадські акції “Запобігти. Врятувати. Допомогти”.
        Особливу увагу на засіданні приділено виконанню комплексного плану заходів щодо збереження та розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту. Заступник начальника управління цивільного захисту населення облдержадміністрації Гриб В.М. присутнім на комісії доповів, що всього на обліку в області перебуває та підлягає технічній інвентаризації 1 тис.180 захисних споруд цивільного захисту, з яких 127 сховищ та 1 тис.053 протирадіаційні укриття.
        Станом на 10 лютого 2016 року проведено технічну інвентаризацію 616 захисних споруд всіх форм власності, що складає 54 % від їх загальної кількості, у тому числі споруд державної власності 132, комунальної – 357 та приватної - 127.
        Краще робота у цьому напрямку організована та проводиться в містах Житомирі, Бердичеві, Коростені, Малині, у Коростишівському, Лугинському, Овруцькому, Романівському, Попільнянському та Чуднівському районах.
        Вирішено продовжити виконання комплексного плану заходів щодо збереження та розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту.
        Окрім цього, на засіданні затверджено заходи щодо підготовки населених пунктів та об’єктів області до функціонування під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2016 року та міжвідомчий Комплексний план заходів щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення області з основних вимог правил безпеки життєдіяльності на 2016 рік.
        За підсумками розглянутих питань прийнято ряд інших важливих рішень.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління