НОВИНИ >> 15.11.2021

РОЗПОЧАТО ПЕРЕВІРКУ СТАНУ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ОБЛАСТІ

        Комплексна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб Житомирської області триватиме з 15 по 26 листопада.
        Про це йшлося сьогодні під час робочої наради за участі Голови ОДА Віталія Бунечка, заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Руслана Білошицького, начальника Управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи ОДА Сергія Безносюка та начальника Головного управління ДСНС України у Житомирській області Ігоря Нікітчука.
        У вступному слові Голова ОДА Віталій Бунечко наголосив, що лише плідна, злагоджена взаємодія усіх без виключення органів влади, підприємств, організацій та суспільства в цілому дає можливість запобігти шкоди життю та здоров’ю наших громадян.
        Під час свого виступу заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Руслан Білошицький зазначив, що з часу проведення останньої перевірки відбулися зміни як в законодавстві, так і в адміністративно-територіальному устрої. Тому в ході перевірки у разі потреби будуть надаватись методичні рекомендації у сфері організації цивільного захисту.
        У своїй промові Сергій Безносюк відмітив, що саме завдяки налагодженій спільно з ГУ ДСНСУ у Житомирській області системній, профілактичній та попереджувальній роботі, протягом останніх років спостерігається тенденція до зменшення кількості надзвичайних ситуацій та небезпечних подій, загиблих і постраждалих у них.
        Разом з тим, органами управління цивільного захисту області продовжується робота щодо покращення стану цивільного захисту області та його готовності до дій при виникненні надзвичайних ситуацій воєнного характеру. Розроблено Плани евакуації населення на прогнозовані надзвичайні ситуації та на "особливий період", завершується робота з проведення технічної інвентаризації захисних споруд, створено регіональний, місцеві та об’єктові матеріальні резерви.
        Особлива увага приділена питанням своєчасного оповіщення керівного складу та інформування населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру. Проведений відповідний комплекс організаційних, технічних та контрольних заходів забезпечив працездатність територіальної системи централізованого оповіщення області.
        "Завдання відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту виконуються у повному обсязі, і незважаючи на окремі проблемні питання, стан техногенної, пожежної і природної безпеки в області та виконання законодавства України у сфері цивільного захисту населення і територій відповідає умовам сьогодення", – підсумував Сергій Безносюк.