НОВИНИ >> 30.09.2015

ЗАСТЕРЕЖНА ІНФОРМАЦІЯ

ДАРУНКИ ЛІСУ НЕ ЗАВЖДИ БЕЗПЕЧНІ!

        Осінні дні ваблять любителів «тихого полювання» поспілкуватися з природою, поєднуючи приємне з корисним, а ще принести додому лісові дари. Але не завжди похід до лісу може успішно закінчитися, адже серед грибів багато отруйних. Приміром, за інформацією обласного управління Держсанепідслужби, на Житомирщині вже зафіксовано випадок отруєння дикорослими грибами. Зокрема, 16 серпня у Новоград-Волинському районі отруїлась грибами восьмирічна дівчинка.
        У чому ж причина грибних отруєнь? Основною причиною грибних отруєнь є невміння розпізнавати їстівні та отруйні гриби. Найчастіше люди труяться блідою поганкою, яку путають із сироїжкою або ж печерицею. Гриби, наче своєрідна губка, яка вбирає токсини, солі тяжких металів, пестициди. Навіть білий гриб, зібраний поблизу смітника або дороги, може бути небезпечний.
        Якщо гриб викликає хоча б найменший сумнів, його краще викинути. А малолітнім дітям грибні страви не можна давати взагалі, адже в їхньому організмі не вистачає ферментів, які можуть безпечно їх перетравити.
        Ризиковано також купувати гриби у приватних осіб у місцях стихійної торгівлі. Безпечніше купувати дари природи на стаціонарних ринках, де продукція проходить відповідний контроль.
        Дарунки лісу не завжди безпечні, про це варто не забувати.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління