НОВИНИ >> 08.09.2021

ПРОВЕДЕНО НАВЧАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


        7 вересня у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області ДСНС України спільно з облдержадміністрацією проведено навчальне заняття з керівництвом обласної державної адміністрації, головами районних державних адміністрацій та їх заступниками, міськими головами щодо організації і здійснення заходів з питань цивільного захисту.
        Навчання проходило за участю заступника директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Ігоря Куслія, заступника голови облдержадміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександра Федька, начальника управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації Сергія Безносюка.
        Під час навчань обговорено питання планування та організації діяльності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області та її ланок в умовах адміністративно-територіальної реформи.
        Основною ж метою проведення заходу було акцентувати увагу керівників органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування на їх повноваження та завдання у сфері цивільного захисту. Зокрема, заступник голови облдержадміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько зазначив, що сталий соціально-економічний розвиток районів, територіальних громад та зростання добробуту населення неможливі без вирішення питань цивільного захисту. Саме на рівні новоутворених районів, міських, селищних та сільських рад організовуються та реалізуються основні заходи захисту населення і територій. Питання цивільного захисту, готовності до реагування на надзвичайні ситуації як ніколи на часі.
        Начальник управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Безносюк звернув увагу присутніх на те, що Розпорядженням Уряду від 31 січня 2018 р. № 43-р схвалено Концепцію розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій. Реалізацію Концепції передбачається здійснити двома етапами протягом 2018—2023 років. Наголосив на створенні місцевих матеріальних резервів для здійснення заходів із запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
        Також присутнім на навчанні було практично продемонстровано розгортання та організацію роботи мобільного навчально-консультаційного пункту Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління