НОВИНИ >> 03.09.2015

ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ ПРО СИТУАЦІЮ В ОБЛАСТІ,
ПОВ'ЯЗАНУ З ПОЖЕЖАМИ В ЕКОСИСТЕМАХ

        3 вересня голова обласної державної адміністрації С.О. Машковський провів позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Учасники зібрання обговорили питання про ситуацію в області, пов'язану з пожежами у лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях.
        Зокрема, йшлося про те, що актуальним питанням на сьогодні є ріст пожеж, що виникають в природних екосистемах. Станом на 1 вересня цього року на Житомирщині виникло 843 пожежі, у тому числі 208 у лісових масивах. Такі пожежі пов'язані із сухою спекотною погодою. Проте основною причиною їх виникнення залишається людський фактор. Громадяни спалюють сухостій поблизу своїх угідь, не думаючи про шкоду для довкілля та небезпеку перекидання вогню на лісові масиви, житлові будинки та інші об’єкти.
        Звернуто увагу присутніх на те, що на сьогодні залишається особливо напруженою ситуація з пожежами у Житомирському, Баранівському, Коростенському, Лугинському, Новоград - Волинському, Олевському, Овруцькому та Романівському районах.
        З метою попередження виникнення пожеж в екосистемах, на засіданні комісії прийнято рішення впровадити ряд заходів, зокрема: доручено головам Житомирської, Баранівської, Коростенської, Лугинської, Новоград - Волинської, Олевської, Овруцької та Романівської райдержадміністрацій створити робочі групи щодо протипожежної безпеки та організувати вивчення реального стану справ стосовно ситуації, що склалася у місцях виникнення пожеж.. Забезпечити координацію дій з організації протидії пожежам у лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях і на відкритих ділянках територій, пов’язаних із пожежною небезпекою, та організувати взаємодію підрозділів всіх залучених структур для повної ліквідації пожеж у разі їх виникнення. Надавати дієву допомогу лісокористувачам та підрозділам управління ДСНС України у Житомирській області усіма наявними засобами пожежогасіння для ліквідації можливих загорянь та пожеж у природних екосистемах.
        Наголошено також, що продукти горіння від пожеж накопичуються у повітрі, створюють задимленість та певний дискомфорт для жителів області. Тому вирішено посилити роз'яснювальну роботу серед населення щодо дій в умовах спеки та задимлення.
        На комісії прийнято ряд інших відповідних рішень.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління