НОВИНИ >> 16.09.2014

В ОВРУЦЬКОМУ РАЙОНІ ЗАФІКСОВАНО ВЖЕ ТРЕТІЙ
ВИПАДОК ОТРУЄННЯ ДИКОРОСЛИМИ ГРИБАМИ

        За повідомленням начальника відділу з питань цивільного захисту населення Овруцької райдержадміністрації в районі зафіксовано вже третій випадок отруєння дикорослими грибами.
        Останній прикрий випадок трапився 15 вересня в селі Радчиці. До реанімаційного відділення районної лікарні госпіталізовано 37-річну жінку та її 6-річну дитину. Потерпілі знаходяться у важкому стані. Подібний випадок трапився 11 вересня в селі Велика Фосня - потрапила до лікувального закладу 66-річна жінка. 5 червня отруївся 21-річний мешканець Овруча. До речі, хлопець наївся минулорічних грибів, які зберігалися у морозильній камері.
        Динаміка отруєнь населення грибами показує, що перші випадки реєструються у квітні – травні. Починаючи з червня і протягом літніх місяців кількість отруєнь зростає. Значний ріст отруєнь реєструється у вересні, жовтні. Такий розподіл обумовлений тим, що на ці місяці припадає пік збирання грибів та їх заготівлі.
        Однак, варто пам'ятати, що гриби-це цінний харчовий продукт, проте серед них багато отруйних, вживання яких в їжу може призвести до фатальних наслідків. Залишається покладатися тільки на досвід і знання людей, які ці гриби зібрали.
        Вірний спосіб надійної профілактики отруєнь цим продуктом - уміння розрізняти основні їстівні і отруйні гриби за зовнішніми ознаками. Якщо той чи інший гриб викликає хоча б найменший сумнів, його краще позбутися. Не збирайте грибів, якщо не впевнені, що знаєте їх; не збирайте поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках.
        Настійно радимо всім купувати гриби тільки у місцях, відведених для їх продажу, уникайте стихійних ринків.
        Гриби підлягають ретельній кулінарній обробці. Важливо кілька разів злити відвар, бо він є найнебезпечнішим. Лише після цього продовжувати готувати страви. А малолітнім дітям грибні страви краще не давати взагалі.
        У разі найменшої підозри на отруєння грибами, необхідно щонайшвидше звернутися за медичною допомогою.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст департаменту