НОВИНИ >> 27.01.2017

ЯК УНИКНУТИ ТРАВМ В ОЖЕЛЕДЬ

        У зимовий період медики реєструють сотні випадків травмувань через ожеледицю. Проте дотримуючись елементарних правил власної перестороги, неприємним оказіям можна запобігти. Ось кілька простих рекомендацій, які можуть стати в нагоді: потурбуйтеся про те, щоб взуття відповідало погоді. Краще в ожеледь взувати черевики з гумовою, каучуковою підошвою. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає травмувань. Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо. Людям похилого віку в небезпечні дні краще взагалі утриматися від прогулянок. А якщо вже й виникла потреба кудись іти, то варто взяти допоміжний ціпок або когось із супроводжуючих.
        Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало. Напідпитку люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.
        І, насамкінець, якщо ж ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться до травмпункту.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління