НОВИНИ >> 12.07.2021

ГИНУТЬ ЛЮДИ НА ВОДІ

        У літній період, особливо в спекотні дні, переважна більшість громадян вирушає на відпочинок до водоймищ. Але нерідко звичайне купання обертається трагедією. Головною причиною виникнення нещасних випадків є незнання простих правил поведінки на воді. Лише упродовж минулих вихідних загинуло п'ятеро людей. Так, 10 липня сталася трагедія в с. Українка Коростенського району (Малинська ТГ). У річці Ірша втопився чоловік 1991 року народження. У цей же день у с. Яструбенька Житомирського району (Брусилівська ТГ) у ставку загинув 27-річний чоловік.
        Наступного дня, 11 липня, вода відібрала життя ще у трьох осіб: у м. Житомирі в річці Тетерів втопилася жінка, 1938 року народження; у смт Хорошів Житомирського району в річці Ірша загинув чоловік, 1968 року народження; у м. Бердичеві в озері "Шандора" втопився чоловік, 1966 року народження.
        Загалом, з початку нинішнього року на водних об'єктах області загинули вже 22 людини.
        З огляду на це, управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації звертається до мешканців області з проханням дотримуватись правил безпеки під час купання та нагадує правила безпечної поведінки на воді: купайтеся у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях; ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах; не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку; у воді слід знаходитися не більше 10-15 хвилин, при переохолодженні тіла можуть виникнути судоми; не допускайте грубих ігор на воді; не можна підпливати під тих, хто купається, "топити", подавати неправдиві сигнали про допомогу тощо; заходьте у воду повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури; не залишайте без нагляду біля води дітей, вони можуть оступитися, впасти, захлинутися водою.
        Шановні громадяни! Будьте обережні під час відпочинку на воді та дбайте про власну безпеку!

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління