НОВИНИ >> 08.07.2021

ВІДПОЧИНОК БІЛЯ ВОДИ НЕРІДКО ОБЕРТАЄТЬСЯ БІДОЮ

        Саме в ці спекотні літні дні мешканці області традиційно віддають перевагу відпочивати на берегах водоймищ. Проте, вирушаючи на відпочинок до води, дехто забуває при цьому дотримуватись елементарних правил безпеки. На жаль, вже в поточному році, внаслідок різних обставин, на водоймах області загинуло 15 осіб та 1 людину врятовано.
        Черговий прикрий випадок стався вчора, 7 липня, у смт Іванопіль Бердичівського району (Краснопільська ТГ). У місцевому ставку втопився чоловік, 1986 року народження. На момент прибуття рятувальників, тіло потопельника було вилучено з води місцевими мешканцями.
        За даними синоптиків Житомирського обласного центру з гідрометеорології упродовж наступних днів утримуватиметься спека, повітря прогріється до + 33 градусів. Люди шукатимуть порятунку біля води. Тому управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи облдержадміністрації звертається до жителів Житомирщини з проханням дотримуватися правил безпеки при перебуванні на водоймах, а саме: купатися у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях; ні в якому разі не вживати спиртних напоїв; не залишати дітей без нагляду дорослих; не допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг; не купатися в незнайомому місці, а спочатку обстежити водойму й переконатись, що під водою немає каміння, залізяк, гострих кілків або ж мілин; не плавати наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; після тривалого перебування на сонці не пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок.
        Пам'ятайте! Дотримуватися правил безпечної поведінки не складно, а це запорука вдалого відпочинку та приємних спогадів про нього.
       
       Микола Мінчук,
головний спеціаліст управління