НОВИНИ >> 03.07.2013

ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ПЛАЗУНІВ

        У розпалі літо. Не секрет, що саме цієї пори ми полюбляємо відпочити біля озера чи на лісовій галявині. Любимо прогулятись лісовою стежкою, помилуватись незвичайністю природи, назбирати лісових ягід, поєднати приємне з корисним. Але такий відпочинок може обернутися і нещастям для людини. Тому, що саме під час спекотної погоди та відпочинку на лоні природи особливу небезпеку для людини представляють укуси гадюк. Загалом з початку року на Житомирщині від укусів змій постраждало вже 4 людини. Останній прикрий випадок трапився 30 червня в селі Кам'янка Олевського району. До реанімаційного відділення районної лікарні госпіталізовано жінку 1972 року народження.
        Варто зазначити, що останнім часом у північних районах Житомирщини - Олевському, Овруцькому – почастішали випадки, коли гадюки кусають людей. Як правило, це трапляється влітку з тими, хто збирає ягоди чи гриби, не помічаючи плазунів.
       Зазвичай гадюки втікають від людей. Проте в спеку це відчуття притуплюється, вони стають лінивими й малорухливими, тому люди можуть легко наступити на них. А кусають вони, як правило, тільки тоді, коли на них наступили. Укус гадюки в спекотні дні є найнебезпечнішим, бо тоді її отрута найбільш токсична.
        У народі побутує думка, що відразу після укусу треба відсмоктати отруту. Відсмоктування може зарадити, якщо людина, яка вам допомагає, упевнена, що її ротова порожнина в ідеальному стані: немає ран та подряпин. Тому найкраще не гаяти часу та якомога швидше доправити потерпілого до найближчої лікарні. Бажано звернутися до лікаря не пізніше ніж за годину-дві після укусу. Найбільша проблема в тому, що люди спочатку займаються самолікуванням, а коли вже зовсім зле, тільки тоді звертаються по допомогу до лікарів.
        І, насамкінець, пам’ятайте, що до гадюки не варто наближатися, хоча б якою нікчемно маленькою вона вам не здавалася. А коли вже зашипіло десь зовсім близько, відкидайте гадюку палицею подалі від себе. А ще взувайте до лісу чоботи або високі закриті черевики.

       Микола Мінчук,
головний спеціаліст департаменту