НОВИНИ >> 06.03.2024

ПОЖЕЖІ В ЕКОСИСТЕМАХ

        Упродовж минулої доби 5 березня на території області сталося 18 випадків займання сухої трави на відкритій території та 3 випадки загоряння торфу.
        Загалом з початку року вже виникло 53 пожежі в екосистемах. Вогнем пройдено майже 33 га території.
        Найчастіше винними у виникненні таких пожеж є людина, її необачність чи усвідомлені дії щодо спалювання сміття та залишків минулорічної рослинності.
        Рятувальники розпочали профілактичні рейди та моніторинг стану пожежної безпеки щодо виникнення пожеж в екосистемах з використанням безпілотних літальних апаратів. До спільних профілактичних заходів залучені поліцейські, екологи, лісівники. Вже є випадки притягнення порушників до адміністративної відповідальності.
        Тож, наголошуємо на діючій забороні спалювання сухої рослинності та сміття, за подібні дії передбачена відповідальність! Відповідно до 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» Кодексу України про адмінправопорушення:
        Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це від 3060 до 6120 грн.) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 15300 до 21420 грн.).


        Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 до 12240 грн.) і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 21420 до 30600 грн.).

        Тож, зважаючи на небезпеку, яку становлять такі займання, закликаємо громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах.

        Пам'ятайте! Пожежі на відкритих територіях можуть спричинити тяжкі наслідки, такі як поширення вогню на житлові будинки та споруди!        Вікторія ШПИТА,
заступник начальника відділу організації заходів
цивільного захисту департаменту